Πέμπτη 18 Οκτωβρίου 2012

Πιο δύσκολα από'τι δείχνει το τελικό σκορ επικράτησε η ΕΛΠΙΔΑ ΠΡΟΒΑΤΑ μέσα στο Μοναστηράκι.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0,ενώ στο δέυτερο φάνηκε η διαφορά ποιότητας των ομάδων και με 2 γκολ του Τσιτσάκη και άλλα 2 του
Βάβαλη πήρε την νίκη με 1-4.Στα αξιοσημείωτα το πολύ σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων και η τέλεση του αγώνα με έναν μόνο διαιτητή!Στο 5ο μόλις λεπτο αντικαταστάθηκε ο Ιερόπουλος λόγω τραυματισμού.Πολύ καλά στάθηκαν,ειδικότερα στο 2ο ημίχρονο,οι "μικροί" Πάντσιος Θ,Γκαργκαβάνης  και ο Καραθανάσης που ξεκίνησαν στην αρχική ενδεκάδα ενώ η εμπειρία Τσιτσάκη και Βάβαλη έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα Στο 90' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη  ο Αιβάζογλου.
Επόμενο παιχνίδι την Κυριακή 21/10 και ώρα 4 μ.μ στο γήπεδο μας με τον Λιθότοπο.

ΕΛΠΙΣ ΠΡΟΒΑΤΑ:Παρασκευάς,Σαλούπης,Καραθανάσης,Αιβάζογλου,Χαρίσης(78'Πάντσιος Π.),Πάντσιος Θ(68' Τσάτσος),Καραθανάσης,Τσιτσάκης,Νικάκης,Ιερόπουλος(5΄Μπαιλγκάμης λ.τ),Γκαργκαβάνης